Om du letar efter bra 16"-fälgar kan ATS Streetrallye Silver vara värt att ta en titt på. ATS Streetrallye Silver har en fälgbredd som är 6.5". Med en cirkeldiameter på 108 mm och hål för 4 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 4/108.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Streetrallye Silver är 20 mm. Navhålet på ATS Streetrallye Silver är 65.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 1398 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 398 kr | Besök BytHjul |
| Märke | ATS |
|---|---|
| Modell | Streetrallye Silver |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
Streetrallye Anthracite 16" från ATS med 6.5" bredd och ET på 20 mm. Fälgens bultcirkel är 4/108.
Streetrallye Silver 15" från ATS med 6" bredd och ET på 23 mm. Fälgens bultcirkel är 4/108.
Streetrallye Anthracite 16" från ATS med 6.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 4/108.
18"-fälg från ATS av modellen Streetrallye Black. Bultcirkeln är 4/108, bredden 18" och ET-måttet 22 mm.