Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4800 kronorsklassen. Fälgen heter Piuma Gloss Black och den tillverkas av EtaBeta. EtaBeta Piuma Gloss Black har en fälgbredd som är 9". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på EtaBeta Piuma Gloss Black är 5/114.3.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 38 mm. Detta är en fälg med 64.1 mm stort navhål. Du hittar mer information om EtaBeta Piuma Gloss Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 788 kr | Besök BytHjul |
| Märke | EtaBeta |
|---|---|
| Modell | Piuma Gloss Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 64.1 mm |
EtaBeta Piuma Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 35.
Fälg från EtaBeta på 20" med modellnamnet Piuma Gloss Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 9" och ET-måttet är 50 mm.
Piuma Gloss Black 20" från EtaBeta med 9" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Piuma Gloss Black från EtaBeta är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 44 mm. Bultcirkeln är 5/127.