Denna 17"-fälg från GMP har modellnamnet Astral Shiny Black. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7" passar. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 108 mm och 5 hål för bultar.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 40 mm. GMP Astral Shiny Black har ett centrumhål (navhål) på 73.1 mm. GMP Astral Shiny Black kan du köpa från BytHjul för endast 1995 kronor styck.
Butik | Pris | Länk |
---|---|---|
1 995 kr | Besök BytHjul |
Märke | GMP |
---|---|
Modell | Astral Shiny Black |
Diameter | 17" |
Fälgbredd | 7" |
Antal bultar | 5 |
Cirkeldiameter | 108 |
Bultcirkel | 5/108 |
Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
Navhål | 73.1 mm |
17"-fälg av modellen Astral Shiny Black från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/108 och ett ET-mått på 40 mm.
En 6.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. GMP Astral Shiny Black är 16" och har en bultcirkel på 4/108.
17"-fälg av modellen Astral Shiny Black från GMP. Denna fälg har en bultcirkel som är 4/100 och ett ET-mått på 40 mm.
Astral Shiny Black från GMP. Med en bredd på 7" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/110.