Med ett pris på 3924 kronor är MSW 43 Black ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/108, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
Inpressningsdjupet för MSW 43 Black är 40 mm. Denna fälg har ett navhål som är 63 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MSW 43 Black 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 924 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 43 Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 63 mm |
20"-fälg från MSW av modellen 43 Black/Polished. Bultcirkeln är 5/108, bredden 20" och ET-måttet 45 mm.
Denna 19"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter 43 Black/Polished.
43 Black/Polished 18" från MSW med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
Denna 20"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter 43 Black/Polished.