MSW 80 Gloss Black Polished är en fälg på 18" från MSW. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MSW 80 Gloss Black Polished är 5/108.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för 80 Gloss Black Polished är 49 mm. Detta är en fälg med 65.1 mm stort navhål. En uppsättning MSW 80 Gloss Black Polished kan bli din för endast 2501 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 501 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 80 Gloss Black Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 5/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 49 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
18"-fälg av modellen 80 Gloss Black Polished från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 49 mm.
MSW 80 Gloss Black Polished, 17"-fälg, 7" bredd, 4/108 bultcirkel och ET på 20 mm.
80 Gloss Black Polished från MSW. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 32 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 4/108.
MSW 80 Gloss Black Polished, 17"-fälg, 7" bredd, 4/108 bultcirkel och ET på 32 mm.