Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2500 kronorsklassen. Fälgen heter 80 Gloss Black och den tillverkas av MSW. Fälgbredden för denna variant av MSW 80 Gloss Black är 7.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 25 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. MSW 80 Gloss Black är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa MSW 80 Gloss Black från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 412 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 80 Gloss Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Fälg från MSW på 18" med modellnamnet 80 Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 25 mm.
MSW 80 Gloss Black Polished, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 44 mm.
Denna 18"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 44 mm. Modellen heter 80 Gloss Black.
18"-fälg av modellen 80 Gloss Black Polished från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 49 mm.