80 Gloss Black 18" är en snygg fälg som tillverkas av MSW. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Glöm inte kolla att ET 44 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 66.6 mm. En uppsättning MSW 80 Gloss Black kan bli din för endast 2412 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 412 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 80 Gloss Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
MSW 80 Gloss Black Polished, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 44 mm.
80 Gloss Black 18" från MSW med 8" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Fälg från MSW på 18" med modellnamnet 80 Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 7.5" och ET-måttet är 25 mm.
Denna 18"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 25 mm. Modellen heter 80 Gloss Black.