Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3000 kronorsklassen. Fälgen heter MSW 31 G.Blk/Pol och den tillverkas av MSW. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MSW MSW 31 G.Blk/Pol är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 48 mm. Denna variant av MSW 31 G.Blk/Pol har ett navhål/centrumhål som är 73.1 mm stort. BytHjul säljer idag MSW MSW 31 G.Blk/Pol för 2913 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 913 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | MSW 31 G.Blk/Pol |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
18"-fälg av modellen MSW 31 G.Blk/Pol från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 48 mm.
MSW 31 G.Blk/Pol från MSW är en fälg på 19" med en bredd på 7.5" och ET 48 mm. Bultcirkeln är 5/112.
MSW MSW 31 G.Blk/Pol är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 33.
MSW 31 G.Blk/Pol från MSW är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 44 mm. Bultcirkeln är 5/112.