MSW har många snygga fälgar i sitt utbud och 43 Black/Polished 20" är inget undantag. Fälgens bredd är 8.5". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 45 mm. MSW 43 Black/Polished har ett centrumhål (navhål) på 73 mm. MSW 43 Black/Polished kan du köpa från BytHjul för endast 3947 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 947 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 43 Black/Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73 mm |
Denna 20"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter 43 Black/Polished.
43 Black/Polished 18" från MSW med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
20"-fälg från MSW av modellen 43 Black/Polished. Bultcirkeln är 5/108, bredden 20" och ET-måttet 45 mm.
43 Black/Polished 19" från MSW med 8" bredd och ET på 26 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.