Denna 22"-fälg är ett utmärkt alternativ i 5100 kronorsklassen. Fälgen heter 50 Gloss Black och den tillverkas av MSW. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. MSW 50 Gloss Black har en fälgbredd på 9.5". MSW 50 Gloss Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Denna variant av 50 Gloss Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 36 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.5 mm stort. BytHjul säljer idag MSW 50 Gloss Black för 5069 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 069 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 50 Gloss Black |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 36 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Fälg från MSW på 22" med modellnamnet 50 Matt Gunmetal Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9.5" och ET-måttet är 36 mm.
MSW 50 Gloss Black, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 36 mm.
50 Gloss Black 22" från MSW med 10" bredd och ET på 36 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
22"-fälg från MSW av modellen 50 Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 22" och ET-måttet 18 mm.