En snygg fälg på 18" från MSW. Denna modell har MSW valt att kalla för 80 Gloss Black. MSW 80 Gloss Black har en fälgbredd som är 8". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 39 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. Du hittar mer information om MSW 80 Gloss Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 370 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 80 Gloss Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 39 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
18"-fälg från MSW av modellen 80 Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 39 mm.
80 Gloss Black Polished från MSW är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.
80 Gloss Black 18" från MSW med 8" bredd och ET på 44 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
MSW 80 Gloss Black, 18"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 40 mm.