Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 3800 kronorsklassen. Fälgen heter MSW 51 G.Blk och den tillverkas av MSW. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 10". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 19 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 73.1 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MSW MSW 51 G.Blk 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 729 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | MSW 51 G.Blk |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 19 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
En 10" bred fälg med ett inpressningsdjup på 19 mm. MSW MSW 51 G.Blk/Pol är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
En 10" bred fälg med ett inpressningsdjup på 19 mm. MSW MSW 51 G.Blk är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 20"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 19 mm. Modellen heter MSW 51 G.Blk/Pol.
MSW MSW 51 G.Blk/Pol är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10.5" bredd och ET 19.