Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4600 kronorsklassen. Fälgen heter 50 Gloss Black och den tillverkas av MSW. Fälgbredden för denna variant av MSW 50 Gloss Black är 9.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 22 mm. Navhålet på MSW 50 Gloss Black är 66.6 mm stort. BytHjul säljer MSW 50 Gloss Black 21" i sin webbshop för 4517 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 517 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 50 Gloss Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 22 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
50 Matt Gunmetal Polished 21" från MSW med 9.5" bredd och ET på 22 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 22 mm. MSW 50 Gloss Black är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
50 Gloss Black från MSW är en fälg på 22" med en bredd på 11.5" och ET 22 mm. Bultcirkeln är 5/130.
Denna 22"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 22 mm. Modellen heter 50 Matt Gunmetal Polished.