MSW 99 Van Matt Bronze är en av våra 18"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MSW. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Denna variant av 99 Van Matt Bronze kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 48 mm. MSW 99 Van Matt Bronze har ett centrumhål (navhål) på 66.6 mm. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MSW 99 Van Matt Bronze. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 3241 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 241 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 99 Van Matt Bronze |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
18"-fälg av modellen 99 Van Matt Black från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 48 mm.
18"-fälg av modellen 99 Van Matt Black Polished Lip från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 48 mm.
18"-fälg från MSW av modellen 99 Van Matt Bronze. Bultcirkeln är 5/120, bredden 18" och ET-måttet 45 mm.
18"-fälg av modellen 99 Van Matt Bronze från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 53 mm.