Med ett pris på 3108 kronor är MSW 43 Black/Polished ett bra alternativ bland 18"-fälgarna. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 28 mm. Detta är en fälg med 73 mm stort navhål. BytHjul säljer idag MSW 43 Black/Polished för 3108 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 108 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 43 Black/Polished |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 73 mm |
43 Black/Polished 18" från MSW med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
43 Black/Polished 19" från MSW med 8" bredd och ET på 26 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Denna 20"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter 43 Black/Polished.
Denna 19"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter 43 Black/Polished.