En snygg fälg på 20" från MSW. Denna modell har MSW valt att kalla för 43 Black/Polished. Denna fälg är 9" bred. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 49 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. 43 Black/Polished 20" är en snygg fälg för 4191 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 191 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 43 Black/Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 49 mm |
| Navhål | 66 mm |
MSW 43 Black/Polished, 20"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 43 mm.
MSW 43 Black/Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 34.
MSW 43 Black/Polished, 20"-fälg, 8" bredd, 5/114.3 bultcirkel och ET på 40 mm.
43 Black/Polished 19" från MSW med 8" bredd och ET på 26 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.