Om du letar efter bra 19"-fälgar kan MSW 41 Gloss Black vara värt att ta en titt på. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MSW 41 Gloss Black är 5/114.3.
Glöm inte kolla att ET 40 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälg har ett navhål som är 73.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. MSW 41 Gloss Black kan du köpa från BytHjul för endast 3058 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 058 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 41 Gloss Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
19"-fälg från MSW av modellen 41 Gloss Black. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 19" och ET-måttet 45 mm.
Denna 20"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 38 mm. Modellen heter 41 Gloss Black Polished.
41 Gloss Black Polished från MSW är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 30 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
41 Gloss Black Polished från MSW är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.