Detta är en MSW-fälg av modellen 42 Gloss Black Polished. Denna variant av fälgen har en diameter på 17". MSW 42 Gloss Black Polished har en fälgbredd som är 7.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MSW 42 Gloss Black Polished är 5/114.3.
Glöm inte kolla att ET 40 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 73.1 mm. BytHjul säljer MSW 42 Gloss Black Polished 17" i sin webbshop för 2673 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 673 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 42 Gloss Black Polished |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
42 Gloss Black Polished från MSW. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MSW 42 Gloss Black Polished är 19" och har en bultcirkel på 5/114.3.
42 Gloss Black från MSW. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 40 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
17"-fälg av modellen 42 Gloss Black Polished från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 48 mm.