43 Black/Polished 20" är en snygg fälg som tillverkas av MSW. Bredden på denna fälg är 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MSW 43 Black/Polished är 5/114.3.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Detta är en fälg med 73 mm stort navhål. MSW 43 Black/Polished kan du köpa från BytHjul för endast 4116 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 116 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 43 Black/Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73 mm |
Denna 20"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter 43 Black/Polished.
43 Black/Polished 18" från MSW med 8" bredd och ET på 45 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.
20"-fälg från MSW av modellen 43 Black/Polished. Bultcirkeln är 5/108, bredden 20" och ET-måttet 45 mm.
43 Black/Polished 19" från MSW med 8" bredd och ET på 26 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.