Med ett pris på 2250 kronor är MSW 80 Gloss Black Polished ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 7". Fälgens cirkeldiameter är 114.3 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/114.3 för att fälgen ska passa på din bil.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 35 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 67.1 mm. BytHjul säljer MSW 80 Gloss Black Polished 17" i sin webbshop för 2250 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 250 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 80 Gloss Black Polished |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 67.1 mm |
17"-fälg av modellen 80 Gloss Black från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett ET-mått på 35 mm.
Denna 16"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter 80 Gloss Black Polished.
Denna 17"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter 80 Gloss Black Polished.
80 Gloss Black Polished 17" från MSW med 7" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/114.3.