Om du letar efter bra 20"-fälgar kan MSW 43 Black/Polished vara värt att ta en titt på. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 40 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66 mm stort. MSW 43 Black/Polished kan du köpa från BytHjul för endast 4083 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 083 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 43 Black/Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66 mm |
MSW 43 Black/Polished, 20"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 43 mm.
Denna 20"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter 43 Black/Polished.
MSW 43 Black/Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 34.
MSW 43 Black/Polished, 20"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 49 mm.