Denna 17"-fälg från MSW har modellnamnet 99 Van Matt Bronze. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MSW 99 Van Matt Bronze är 5/114.3.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 35 mm. Denna variant av 99 Van Matt Bronze har ett navhål/centrumhål som är 73 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3173 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 173 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 99 Van Matt Bronze |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 73 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 35 mm. MSW 99 Van Matt Black är 17" och har en bultcirkel på 5/114.3.
MSW 99 Van Matt Black Polished Lip är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 35.
MSW 99 Van Matt Black Polished Lip är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 35.
17"-fälg från MSW av modellen 99 Van Matt Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 17" och ET-måttet 35 mm.