MSW har många snygga fälgar i sitt utbud och 80 Gloss Black 18" är inget undantag. Fälgens bredd är 8". Bultcirkeln för denna fälg är 5/114.3.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 40 mm. Denna fälg har ett navhål som är 60.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 2370 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 370 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 80 Gloss Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 60.1 mm |
Denna 17"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter 80 Gloss Black Polished.
80 Gloss Black Polished från MSW är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.
MSW 80 Gloss Black, 18"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 40 mm.
Denna 16"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/114.3 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter 80 Gloss Black Polished.