Detta är en MSW-fälg av modellen MSW 51 G.Blk. Denna variant av fälgen har en diameter på 21". Fälgens bredd är 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. Fälgens navhål (centrumhål) har ett mått på 73.1 mm. En uppsättning MSW MSW 51 G.Blk kan bli din för endast 4517 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 517 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | MSW 51 G.Blk |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MSW MSW 51 G.Blk/Pol är 21" och har en bultcirkel på 5/114.3.
Fälg från MSW på 21" med modellnamnet MSW 51 G.Blk/Pol. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8.5" och ET-måttet är 35 mm.
Fälg från MSW på 21" med modellnamnet MSW 51 G.Blk. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8.5" och ET-måttet är 35 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. MSW MSW 51 G.Blk är 21" och har en bultcirkel på 5/112.