Om du letar efter bra 18"-fälgar kan MSW 99 Van Matt Bronze vara värt att ta en titt på. Bredden på denna fälg är 8". MSW 99 Van Matt Bronze fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 120 mm (bultcirkel 5/120).
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 53 mm. Denna fälg har ett navhål som är 65.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3448 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 448 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 99 Van Matt Bronze |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 53 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
99 Van Matt Black 18" från MSW med 8" bredd och ET på 53 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
18"-fälg av modellen 99 Van Matt Black Polished Lip från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 53 mm.
18"-fälg från MSW av modellen 99 Van Matt Bronze. Bultcirkeln är 5/120, bredden 18" och ET-måttet 45 mm.
99 Van Matt Bronze från MSW. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 60 mm passar denna 16"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.