40 Gloss Gun Metal 18" är en snygg fälg som tillverkas av MSW. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MSW 40 Gloss Gun Metal är 5/127.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 40 mm. MSW 40 Gloss Gun Metal har ett centrumhål (navhål) på 71.6 mm. MSW 40 Gloss Gun Metal kan du köpa från BytHjul för endast 2749 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 749 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 40 Gloss Gun Metal |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 127 |
| Bultcirkel | 5/127 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
21"-fälg från MSW av modellen MSW 51 G.Blk/Pol. Bultcirkeln är 5/127, bredden 21" och ET-måttet 50 mm.
Fälg från MSW på 21" med modellnamnet MSW 51 G.Blk. Bultcirkeln är 5/127, bredden 9" och ET-måttet är 50 mm.
20"-fälg av modellen Superturismo Dakar Matt Gun Metal Silver Lettering från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/127 och ett ET-mått på 48 mm.
99 Van Matt Black 17" från MSW med 8" bredd och ET på 37 mm. Fälgens bultcirkel är 5/127.