Denna 16"-fälg från MSW har modellnamnet 99 Van Matt Bronze. Bredden på denna fälg är 6.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/160, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 160 mm.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 60 mm. Denna fälg har ett navhål som är 65.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer MSW 99 Van Matt Bronze 16" i sin webbshop för 2789 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 789 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 99 Van Matt Bronze |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 160 |
| Bultcirkel | 5/160 |
| Inpressningsdjup (ET) | 60 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
16"-fälg av modellen 99 Van Matt Black Polished Lip från MSW. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/160 och ett ET-mått på 60 mm.
99 Van Matt Black 16" från MSW med 6.5" bredd och ET på 60 mm. Fälgens bultcirkel är 5/160.
Denna 18"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/160 och ett inpressningsdjup på 50 mm. Modellen heter 99 Van Matt Black Polished Lip.
99 Van Matt Black från MSW är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/160.