Om du letar efter bra 21"-fälgar kan AEZ Havanna Grey vara värt att ta en titt på. Fälgbredden för denna variant av AEZ Havanna Grey är 8.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 30 mm. Centrumhålet på denna fälg är 70.1 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för AEZ Havanna Grey. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 5342 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 342 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Havanna Grey |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 70.1 mm |
Havanna Grey från AEZ. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
21"-fälg av modellen Havanna Dark från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 38 mm.
Fälg från AEZ på 21" med modellnamnet Havanna Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9.5" och ET-måttet är 25 mm.
AEZ Havanna Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 42.