AEZ Seattle Dark är en fälg på 19" från AEZ. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Fälgens ET-mått är 39 mm. Denna variant av Seattle Dark har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. Seattle Dark 19" är en snygg fälg för 4848 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 848 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 39 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
19"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 39 mm.
Fälg från AEZ på 20" med modellnamnet Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 39 mm.
AEZ Seattle Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 39.
Fälg från AEZ på 20" med modellnamnet Seattle Shine. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 39 mm.