Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4600 kronorsklassen. Fälgen heter Seattle Shine och den tillverkas av AEZ. Fälgbredden för denna variant av AEZ Seattle Shine är 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på AEZ Seattle Shine är 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 26 mm. Centrumhålet på denna fälg är 66.6 mm stort. BytHjul säljer AEZ Seattle Shine 19" i sin webbshop för 4502 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 502 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Shine |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 26 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Seattle Shine från AEZ är en fälg på 22" med en bredd på 10" och ET 26 mm. Bultcirkeln är 5/112.
19"-fälg från AEZ av modellen Seattle Shine. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 29 mm.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 28 mm. AEZ Seattle Shine är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Seattle Shine 19" från AEZ med 8.5" bredd och ET på 55 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.