AEZ Seattle Dark är en fälg på 20" från AEZ. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. AEZ Seattle Dark har en fälgbredd på 9". AEZ Seattle Dark har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 42 mm. Navhålet på AEZ Seattle Dark är 57.1 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om AEZ Seattle Dark 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 650 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter Seattle Shine.
19"-fälg från AEZ av modellen Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 42 mm.
AEZ Seattle Dark, 20"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 35 mm.
Seattle Dark från AEZ. Med en bredd på 9.5" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.