Med ett pris på 5650 kronor är AEZ Seattle Dark ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. AEZ Seattle Dark har en fälgbredd på 9". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 44 mm. Centrumhålet är 66.6 mm stort. Du hittar mer information om AEZ Seattle Dark genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 650 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
20"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 44 mm.
Seattle Dark från AEZ. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 44 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
AEZ Seattle Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 35.
20"-fälg av modellen Seattle Dark från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 57 mm.