Seattle Dark 20" är en snygg fälg som tillverkas av AEZ. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. AEZ Seattle Dark har en fälgbredd på 9". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på AEZ Seattle Dark är 5/112.
Denna variant av Seattle Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 35 mm. Denna fälg har ett navhål som är 57.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Seattle Dark 20" är en snygg fälg för 5650 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 650 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
AEZ Seattle Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 35.
Seattle Dark från AEZ. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Seattle Shine från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
20"-fälg från AEZ av modellen Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 44 mm.