AEZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Porto Gunmetal polished 20" är inget undantag. Fälgbredden för denna variant av AEZ Porto Gunmetal polished är 9". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 44 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. BytHjul säljer idag AEZ Porto Gunmetal polished för 4644 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 644 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Porto Gunmetal polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Porto Gunmetal polished.
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 53 mm. Modellen heter Porto Gunmetal polished.
Porto Gunmetal polished 18" från AEZ med 8" bredd och ET på 30 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
19"-fälg av modellen Porto Gunmetal polished från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 30 mm.