Detta är en AEZ-fälg av modellen Seattle Dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av AEZ Seattle Dark har en bredd på 10.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 44 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om AEZ Seattle Dark 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 205 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Fälg från AEZ på 20" med modellnamnet Seattle Shine. Bultcirkeln är 5/112, bredden 10.5" och ET-måttet är 44 mm.
Seattle Dark 20" från AEZ med 10.5" bredd och ET på 28 mm. Fälgens bultcirkel är 5/132.
Seattle Dark från AEZ. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 64 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
22"-fälg av modellen Seattle Dark från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.