Denna 19"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4900 kronorsklassen. Fälgen heter Seattle Dark och den tillverkas av AEZ. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 52 mm. Navhålet på AEZ Seattle Dark är 66.6 mm stort. BytHjul säljer AEZ Seattle Dark 19" i sin webbshop för 4848 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 848 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Seattle Dark från AEZ. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 52 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
Denna 19"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 52 mm. Modellen heter Seattle Shine.
AEZ Seattle Shine är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 52.
Fälg från AEZ på 19" med modellnamnet Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 41 mm.