AEZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Atlanta Black 18" är inget undantag. Bredden på denna fälg är 7.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 51 mm. Denna variant av Atlanta Black har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. AEZ Atlanta Black är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa AEZ Atlanta Black från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 012 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Atlanta Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 51 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
18"-fälg från AEZ av modellen Atlanta Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 25 mm.
18"-fälg från AEZ av modellen Atlanta Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 50 mm.
Atlanta Black från AEZ är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 46 mm. Bultcirkeln är 5/112.
18"-fälg av modellen Atlanta Black från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 48 mm.