Seattle Shine 22" är en snygg fälg som tillverkas av AEZ. En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 9.5". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Glöm inte kolla att ET 37 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Navhålet på AEZ Seattle Shine är 66.6 mm stort. AEZ Seattle Shine är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa AEZ Seattle Shine från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 238 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Shine |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Fälg från AEZ på 22" med modellnamnet Seattle Shine. Bultcirkeln är 5/130, bredden 10.5" och ET-måttet är 37 mm.
AEZ Seattle Shine är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9.5" bredd och ET 42.
22"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 35 mm.
AEZ Seattle Shine, 22"-fälg, 10.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 43 mm.