Havanna Dark 20" är en snygg fälg som tillverkas av AEZ. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9.5" passar. Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna variant av Havanna Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 43 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. BytHjul säljer idag AEZ Havanna Dark för 4598 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 598 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Havanna Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 43 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Fälg från AEZ på 20" med modellnamnet Havanna Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9.5" och ET-måttet är 43 mm.
AEZ Havanna Dark, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 28 mm.
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 33 mm. Modellen heter Havanna Dark.
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Havanna Dark.