Om du letar efter bra 19"-fälgar kan AEZ Seattle Dark vara värt att ta en titt på. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 28 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om AEZ Seattle Dark 19".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 848 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 28 mm. AEZ Seattle Dark är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Seattle Dark 20" från AEZ med 8.5" bredd och ET på 28 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 8.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 28 mm. AEZ Seattle Shine är 19" och har en bultcirkel på 5/112.
Seattle Dark 20" från AEZ med 10.5" bredd och ET på 28 mm. Fälgens bultcirkel är 5/132.