Seattle Dark 19" är en snygg fälg som tillverkas av AEZ. AEZ Seattle Dark har en fälgbredd som är 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på AEZ Seattle Dark är 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 36 mm. Denna variant av Seattle Dark har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. Seattle Dark 19" är en snygg fälg för 4848 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 848 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 36 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Seattle Shine från AEZ är en fälg på 19" med en bredd på 8" och ET 36 mm. Bultcirkeln är 5/112.
22"-fälg av modellen Seattle Dark från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 36 mm.
22"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/108 och ett ET-mått på 36 mm.
Fälg från AEZ på 19" med modellnamnet Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 39 mm.