Denna 20"-fälg från AEZ har modellnamnet Seattle Dark. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. AEZ Seattle Dark har en fälgbredd på 9". AEZ Seattle Dark har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Glöm inte kolla att ET 33 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av Seattle Dark har ett navhål/centrumhål som är 66.6 mm stort. BytHjul säljer AEZ Seattle Dark 20" i sin webbshop för 5650 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 650 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 33 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Seattle Shine från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 33 mm. Bultcirkeln är 5/112.
20"-fälg från AEZ av modellen Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 44 mm.
AEZ Seattle Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 35.
20"-fälg av modellen Seattle Dark från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 57 mm.