Detta är en AEZ-fälg av modellen Seattle Dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 19". Fälgbredden för denna variant av AEZ Seattle Dark är 9". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på AEZ Seattle Dark är 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Seattle Dark är 38 mm. Detta är en fälg med 66.6 mm stort navhål. Seattle Dark 19" är en snygg fälg för 4848 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 848 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
AEZ Seattle Shine, 19"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 38 mm.
Fälg från AEZ på 19" med modellnamnet Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 9" och ET-måttet är 41 mm.
19"-fälg av modellen Seattle Dark från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 52 mm.
Seattle Dark 19" från AEZ med 9" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.