En snygg fälg på 20" från AEZ. Denna modell har AEZ valt att kalla för Toronto Black. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9" passar. Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 35 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 57 mm stort. Toronto Black 20" är en snygg fälg för 4430 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 430 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Toronto Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 57 mm |
Toronto Dark från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
AEZ Toronto Black, 20"-fälg, 9" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 42 mm.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. AEZ Toronto Dark är 20" och har en bultcirkel på 5/112.
20"-fälg från AEZ av modellen Toronto Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 34 mm.