Detta är en AEZ-fälg av modellen Seattle Dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 19". En fälgs bredd anges i tum och denna modell har en bredd som är 8.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 40 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälg har ett navhål som är 57.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning AEZ Seattle Dark kan bli din för endast 4848 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 848 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
19"-fälg från AEZ av modellen Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 42 mm.
Fälg från AEZ på 20" med modellnamnet Seattle Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 40 mm.
AEZ Seattle Shine, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 40 mm.
Seattle Dark från AEZ. Med en bredd på 8.5" och ett inpressningsdjup på 28 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.