AEZ Toronto Black är en av våra 20"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från AEZ. Bredden på denna fälg är 10". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Glöm inte kolla att ET 19 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna variant av Toronto Black har ett navhål/centrumhål som är 66 mm stort. Toronto Black 20" är en snygg fälg för 4305 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 305 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Toronto Black |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 19 mm |
| Navhål | 66 mm |
AEZ Toronto Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 19.
AEZ Toronto Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 19.
Havanna Dark från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 10" och ET 19 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Havanna Grey 20" från AEZ med 10" bredd och ET på 19 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.