En snygg fälg på 19" från AEZ. Denna modell har AEZ valt att kalla för Atlanta Black. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 32 mm. Detta är en fälg med 66.6 mm stort navhål. Atlanta Black 19" är en snygg fälg för 3448 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 448 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Atlanta Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 19"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter Atlanta Black.
19"-fälg av modellen Atlanta Black från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 40 mm.
Atlanta Titan från AEZ är en fälg på 19" med en bredd på 8.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/112.
19"-fälg från AEZ av modellen Atlanta Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 38 mm.