AEZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Atlanta Black 18" är inget undantag. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på AEZ Atlanta Black är 5/112.
Glöm inte kolla att ET 25 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. AEZ Atlanta Black har ett centrumhål (navhål) på 66.6 mm. AEZ Atlanta Black är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa AEZ Atlanta Black från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 012 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Atlanta Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 25 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Atlanta Black från AEZ. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 51 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
18"-fälg från AEZ av modellen Atlanta Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 50 mm.
Atlanta Black från AEZ är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 46 mm. Bultcirkeln är 5/112.
18"-fälg av modellen Atlanta Black från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 48 mm.