Om du letar efter bra 18"-fälgar kan AEZ Atlanta Black vara värt att ta en titt på. Fälgbredden för denna variant av AEZ Atlanta Black är 7.5". Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Denna variant av Atlanta Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 50 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. En uppsättning AEZ Atlanta Black kan bli din för endast 3012 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 012 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Atlanta Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 50 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Atlanta Black från AEZ. Med en bredd på 7.5" och ett inpressningsdjup på 51 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
18"-fälg från AEZ av modellen Atlanta Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 25 mm.
Atlanta Black från AEZ är en fälg på 18" med en bredd på 7.5" och ET 46 mm. Bultcirkeln är 5/112.
18"-fälg av modellen Atlanta Black från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 48 mm.