Med ett pris på 4644 kronor är AEZ Porto Gunmetal polished ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. Denna fälg är 8" bred. Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Porto Gunmetal polished är 45 mm. Navhålet på AEZ Porto Gunmetal polished är 57.1 mm stort. Porto Gunmetal polished 20" är en snygg fälg för 4644 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 644 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Porto Gunmetal polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
20"-fälg från AEZ av modellen Porto Gunmetal polished. Bultcirkeln är 5/108, bredden 20" och ET-måttet 45 mm.
Porto Gunmetal polished från AEZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Porto Gunmetal polished 21" från AEZ med 8.5" bredd och ET på 40 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
Porto Gunmetal polished från AEZ. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.